Kas ir Kaņepes Kultūras centrs?

Kaņepes Kultūras centra mērķis ir nodrošināt regulāru un daudzveidīgu kultūras notikumu norisi un pieejamību plašai auditorijai, kā arī veicināt jaunu un radošu ideju realizāciju; nodrošināt telpu jauno mākslinieku, mūziķu, literātu un citu kultūras jomu pārstāvju radošajiem meklējumiem un eksperimentiem. Šeit notiek kultūras notikumi brīvā gaisotnē, atpūtas un izklaides vieta, platforma notikumiem, eksperimentiem, sarunām pie vīna glāzes, pārmaiņu impulsiem un domu brīvībai.

Vēl viens, ne mazāk būtisks, Kaņepes Kultūras centra darbības mērķis ir atjaunot skaisto ēku Skolas ielā 15, saglabājot tās vēsturiskās un saturiskās vērtības, un atgriezt Rīgai un rīdziniekiem publiski pieejamu kultūras oāzi pilsētas centrā.

Kaņepes Kultūras centra ēka ir vairāk nekā 100 gadus sena. Savulaik tajā saviesīgus pasākumus rīkoja baltvācu un krievu aristokrāti. Brīvvalsts laikā šajā mājā valdīja bohēma. Vēlāk to apdzīvoja Mākslas akadēmijas studenti un Jāzepa Mediņa mūzikas skola. Pirms Kaņepes Kultūras centrs ēkai iedeva otro elpu, tā vairākus gadus bija pamesta.

Kaņepes Kultūras centra ētikas kodekss

Kaņepes Kultūras centrs ir atvērts dažādiem cilvēkiem, viedokļiem un idejām, ciktāl šie cilvēki, viedokļi un idejas neierobežo citu brīvību. Lai nodrošinātu šo vērtību īstenošanu, mēs aicinām mūsu darbiniekus, māksliniekus, apmeklētājus, draugus un sadarbības partnerus ievērot Kaņepes Kultūras centra ētikas kodeksu:

  • Mēs cienām viens otru un šo māju.

Tas nozīmē, ka tādas frāzes kā “lūdzu”, “paldies”, “labvakar” un “uz redzēšanos” ir zelts. Tas nozīmē, ka mēs ar rūpību izturamies pret ēku un lietām, kas tajā atrodas.

  • Mēs praktizējam “šeit un tagad” pieeju.

Tas nozīmē, ka mēs cienām māksliniekus un citus pasākumu apmeklētājus, atstājot sarunas, telefona skaņas un izgaismotos ekrānus vai zibspuldzes ārpus pasākumu telpām un deju grīdas.

  • Mēs nospraužam robežas.

Tas nozīmē, ka ikviens no mums var izvēlēties, vai viņa vai viņš vēlas sarunāties, dejot vai mijiedarboties ar citiem, un ikviens no mums var nospraust robežas, kuras citiem nebūs pārkāpt.

Tas nozīmē, ka Nē nozīmē Nē un tikai Jā nozīmē Jā.

Tas nozīmē, ka noteiktām rīcībām (tādām kā uzmākšanās, diskriminējošiem izteikumiem, nevēlamiem pieskārieniem un skatieniem, verbālai vai fiziskai vardarbībai un citām) šeit (un arī citur) nav vietas.

Tas nozīmē, ka mūsu darbinieki patur tiesības izlemt, kad un ko apkalpot.

  • Ētikas kodekss ir mūsu visu atbildība.

Tas nozīmē, ka ētikas kodekss attiecas uz ikvienu – apmeklētājiem, darbiniekiem, māksliniekiem, draugiem un paziņām. Tas nozīmē, ka ikviens ir aicināts piedalīties šī ētikas kodeksa vērtību īstenošanā. Kāds pārkāpj tavas robežas? Saki nē, lūdz palīdzību apkārtējiem, ziņo kādam no darbiniekiem. Redzi, ka kāds pārkāpj kāda cita cilvēka robežas – izvērtē, vai Tu vari to novērst. Ja nevari, ziņo kādam no darbiniekiem.

  • Mēs esam par patiesi laba laika pavadīšanu Kaņepes Kultūras centrā.

Tas nozīmē, ka pats galvenais šeit ir un paliek lieliski pavadīt laiku, taču tas nozīmē uzņemties gan atbildību par savu labsajūtu, gan savu rīcību, kas var ietekmēt citu labsajūtu.